Правила дегустації вин
Не все те, що виставлено на полицях наших магазинів, можна з гордістю назвати вином. Тому дегустація стала прерогативою не тільки професійних сомельє. Її ази повинен знати кожен, хто хоче розбиратися в якості цього божественного напою. У даній статті ми розповімо правила дегустації вин, після чого ви легко почнете розрізняти напівсолодке, напівсухе, сухе вино, а також дізнаєтеся інші тонкощі цих напоїв.
Як правильно дегустувати вино
Для початку розпишемо, як правильно пробувати вино, а вже потім, що означають відчуття, отримані в результаті дегустації.
Першим ділом робиться ковток вина. Він повинен наповнити рот приблизно на третину. Саме в цьому випадку відбудеться рівномірний вплив на всі смакові рецептори.
Ні в якому разі не потрібно ковтати набране в рот вино, його треба поганяти по ротової порожнини. Після цього треба втягнути трохи повітря через складені трубочкою губи, щоб повітря пройшов через рідину. Такі маніпуляції необхідні, щоб краще відчути аромат.
При професійної дегустації вино спльовують, деякі вважають за краще проковтнути його, але варто враховувати, що таке проковтування не дозволить адекватно оцінити поспіль кілька напоїв, за рахунок зниження гостроти усіх рецепторів в результаті сп'яніння.
Визначаємо аромат
Запах може розповісти багато про що. Різних сортів вина притаманні певні аромати. Так:
-
десертне біле вино буде мати горіховий аромат;
-
столове біле і червоне вино повинно пахнути ніжними квітами;
-
солодке і напівсолодке ігристе вино віддає фруктами: персиком, суницею (залежно від сорту);
-
насичене сухе і напівсухе червоне вино може мати сливовий або інший фруктовий аромат;
-
знаменитий зрілий рислінг пахне нафтою, звичайно ж, досить віддалено.
Зовнішній вигляд
Оцінка якості не буде повною без зорового аналізу. Зовнішній вигляд також має велике значення. Зазвичай так оцінюють колір, прозорість, а також тягучість напою. Прозорість найлегше визначити при бічному освітленні, тому потрібно правильно розташувати келих з вином щодо джерела світла. Вміст осаду допускається тільки в старих винах. Молодий напій повинен бути ідеально прозорим.
Цвет также является важным параметром качества вина. По окраске выделяют белое, розовое, красное вино. Оценка должна производиться только при естественном освещении. Искусственный свет, особенно флуоресцентный способен искажать оттенок достаточно сильно. Чем более яркий и насыщенный цвет, тем более сладким должен быть вкус. Такое вино делают из сортов, выращенных в жарких регионах. Виноград, из районов с холодным климатом, дает зачастую легкий и более светлый напиток.
Професійні сомельє рекомендують записувати результати дегустації. Це допоможе не тільки тримати в пам'яті основні моменти вибору і вражень, але і дозволить звертати увагу на найменші деталі і тонкощі смаку, аромату.