Соєва олія
Рослинна олія з насіння сої була відома людині ще 6000 років тому. Технологія його отримання була вперше освоїна в Давньому Китаї, і вже тоді люди добре знали про корисні властивості соєвих бобів. У Китаї сою вважали священною рослиною, а згодом вона почала культивуватися в Кореї, а потім на Японських островах.В Європі соя набула популярності в складі соєвого соусу, який був завізений із Японії, де він мав назву «се: ю», що в перекладі означає «соєвий соус». Завдяки своїм унікальним характеристикам олія сої на сьогодні є однією з найпопулярніших у таких країнах, як-от США, Китай та інші. Сировиною для нього слугує однорічна трав'яниста рослина (лат. Glycine max), яка культивується в більш ніж 60 країнах світу. Це одна з найпоширеніших олійних і бобових рослин, яка слугує сировиною для виробництва широкого асортименту харчових продуктів. Популярність сої зумовлена великим відсотковим вмістом білків і корисних речовин, що дає змогу використовувати її як недорогий і повноцінний замінник м'ясних і молочних продуктів.Союва олія холодного пресування має яскравий жовто-солом'яний колір, досить специфічний аромат. Після рафінування воно стає прозорим, з ледь помітним рожевим відтінком.
Де використовують соєву олію
Соєва олія — екологічно чистий натуральний продукт, якою за регулярної присутності в раціоні людини сприятливо впливає на діяльність усього організму. Вирізняється гарною засвоюваністю (98-100 відсотків).Широко використовується в косметології як зволожувальний засіб за наявності чутливої та сухої шкіри. Сприяє збереженню вологи в шкірних покривах, створюючи на їхній поверхні бар'єр, що захищає від впливу несприятливих зовнішніх чинників. Регулярне застосування соєвої олії сприяє омолодженню шкіри, роблячи її пружнішою та гладкішою, дає змогу позбутися невеликих зморщок. Виділяють олію холодного пресування (сиродявлену), рафіновану та нерафіновану. Найбільш корисним вважається перше, оскільки технологія віджиму дає змогу зберегти максимум корисних складників. Вона має специфічний смак і запах, тому сподобається далеко не всім.Нерафінована олія має триваліший термін зберігання, що зумовлено процесами гідратації, до того ж у ній також зберігається більша частина корисних речовин. Воно багате на лецитин, тому сприяє нормалізації мозкової діяльності. Його заведено додавати в салати, але смажити на ньому не рекомендується з огляду на утворення канцерогенних речовин під час нагрівання.Рафіноване позбавлене запаху та приємно на смак. Його можна використовувати в перших і других стравах, смажити на ньому овочі. Є гарною альтернативою інших олій, але вітамінів у ньому зберігається вкрай мало.
-
Олія соєва VALSOIA Ricco & omega 1000 мл (Італія)
356 ₴Немає в наявності Оптом і в роздріб+380 (50) 246-96-24Viber
Склад соєвої олії
До складу входять такі корисні речовини:- ненасичена лінолева кислота;
- лінолева кислота (омега-3);
- олеїнова кислота;
- пальмітинова та стеаринова кислоти.
Користь соєвої олії
Корисні властивості соєвої олії найбільш виражені в продуктів холодного пресування, які й мають найбільшу популярність. Згідно з рекомендаціями лікарів, соєва олія має щодня бути наявна в раціоні людини. Корисна дія олії полягає в такому:- зміцнення імунної та нервової системи;
- профілактика та лікування хвороб серцево-судинної системи, печінки, нирок;
- нормалізація діяльності шлунково-кишкового тракту, обмінних процесів в організмі;
- сприятливо впливає на роботу мозку;
- стимулює вироблення насіння у чоловіків.